Moje 1. DODÁVKA Teď je na čase začít stavět!

Byla nalezena a koupena dodávka!

Delší dobu mě lákala přestavba dodávky na obytnou. Z principu jsem chtěl zkoumat a vynalézat nové řešení stavby a teď jsem se konečně odhodlal!

Koupil jsem dodávku a nyní začíná má cesta tvorby, ve které budu sdílet všechny postupy a nápady, aby i ostatní mohli realizovat své projekty.


Jaké mám zkušenosti s dodávkami a přestavbou? Žádné… hehe 😀

Co jsem koupil?

Při vybírání jsem vykoumal, že nejlepší auto je podle všeho Fiat Ducato. Spolehlivé a vcelku dostupné i z bazaru. Jenže nejlepší kousky jsou pryč do pár hodin a ty novější jsou drahé. Tak jsem byl v této situaci.

Měl jsem na výběr koupit hezký kus Fiata za 290 000 Kč. Ten by vydržel ještě spousty let. Jednalo se o ročník 2014 s nájezdem asi 140 000 km (dodávky mají nájezdy až do 500 000km). Každopádně na první dodávku bez zkušeností to byl velký krok a zodpovědnost. Taky tolik peněz nemám.

V noci při brouzdání jsem našel hezkou nabídku na staršího Forda, který vypadal velmi dobře a cena byla pod 100 000 Kč (což se jen tak nevidí). Byl jsem první kdo hned napsal a domluvil si prohlídku, kde jsme si podali ruce a už je moje (vnímám jak je tahle věta příšerná). Majitel byl skvělý a o auto se velice dobře staral.

obytná dodávka
Muj starší Ford, dokonce s lyžema a tažným zařízením

Tak jsem se rozhodl, že zdokumentuji své postupy a přemýšlení. Třeba to někdy někomu pomůže, protože jsem člověk, který jde do všeho do hloubky, učím se o všech aspektech, co nejlépe dovedu.

Budu tedy dále rozebírat

  • Výběr a typy aut
  • Izolace
  • Software na modelování
  • Rozložení
  • Stavbu a technické možnosti interiéru
  • Ceny
  • a mnoho dalšího!

Stránky si spravuji sám, taky to tak vypadá…